Sosyal Medyanın İşletme Büyümesindeki Önemi

Güncelleme tarihi: 21 Oca

Sosyal medyadan yararlanmak, işini büyütürken cephaneliğinde önemli bir araç olabilir. Sadece çevrimiçi olmanın ve sosyal medyada paylaşımda bulunmanın işini kazanmanın garantili olmadığını bilmek önemlidir. İşini yürütmenin tüm talepleri söz konusu olduğunda, zamanının değerini dikkatlice düşünmen gerekir.


Sosyal medyaya ayıracak vaktin olduğuna karar verirsen, bu harika bir haber. Ambassador'a göre, "Bir markayla iyi bir sosyal medya hizmeti deneyimi yaşayan tüketicilerin %71'i, muhtemelen onu başkalarına tavsiye ediyor."


Sosyal medya ve küçük işletmenin büyümesi hakkında bilinmesi gereken başlıca sorunlar şunlardır:


1. KÜÇÜK İŞLETME SOSYAL MEDYA TRENDLERİ


Sosyal medya sürekli bir değişim içinde ve trendler göz açıp kapayıncaya kadar gelip gidiyor. Günümüz dünyasındaki küçük işletme sahipleri, özellikle müşteri tabanının herhangi bir kısmı daha genç bir demografinin parçasıysa, bu trendlerden haberdar olmak akıllıca olacaktır.


Bunun için tam zamanlı bir sosyal medya danışmanına ihtiyacın yok, ancak bazı önemli noktalara odaklanmaya çalışmalısın. Trendler ne olursa olsun, seçtiğin platformlardaki yüksek kaliteli içerik seni sosyal medya oyununun zirvesinde tutacaktır.


Aynı derecede önemli olan, tutarlı bir sosyal medya gönderisidir. Ayrıca, sosyal medya SOSYAL değilse hiçbir şey değildir - bu nedenle kitlenle iletişim kurmayı ve etkileşimlerine yanıt vermeyi öncelikli bir nokta haline getirmelisin. Bu noktalar, trendleri aşmana ve sürekli bir sosyal varlığı korumana yardımcı olabilir.


Çevrimiçi iş başarısı, ilişkiler geliştirmek ve kurmakla ilgilidir. Bu ilişkileri geliştirmek, hedef kitlen büyüdükçe işini organik olarak büyütmene olanak tanır. Bunun bir gecede çözülecek bir iş olmadığını unutmamalısın, güven yaratmak ve iletişim kanallarını açmak için çaba, zaman ve enerji harcaman gerekecek.


Bununla birlikte, sosyal medyada ve hedef kitlenle iletişim kurmada daha yetkin hale geldikçe, gerçek bir bağlantı ve doğal bir uyum geliştirmeye başlayacaksın. Zamanla, şirketin kendi sadık markasını ve özel hedef kitlesini geliştirecektir.


2. İŞLETME SOSYAL MEDYA SAYFALARI VE REKLAMCILIK


Şu anda sosyal medyayı kendi kişisel kullanımın için kullanıyor olsan bile, iş profesyonelleri, tüm işletme sahiplerinin açıkça tanımlanmış sosyal medya hesaplarına ve yalnızca iş için açılmış sayfalara sahip olmaları gerektiğini tavsiye ediyor. iş için açılmış sayfalar, gönderileri ve geri bildirimleri izlemene ve ölçmene yardımcı olabilir.


İş sosyal medya hesabının bir başka avantajı da reklam verme yeteneğidir. İş sosyal medya hesabının ücretli gönderilere, tanıtılan gönderilere ve diğer reklam biçimlerine erişimi vardır. Bu, işini geliştirmek isteyen bir start-up için paha biçilmez bir kaynaktır.


Facebook'ta bir işletme sayfasını yönetmeye çalışan herkes, Facebook'un içeriğini çoğu kullanıcıdan, hatta sayfanı beğenen ve takip eden kişilerden bile gizlediğini bilir! Facebook reklamları satın almak, içeriğinin yaygın olarak görülmesini sağlamanın yoludur.


3. SOSYAL MEDYADA NELER PAYLAŞILIR?


Herhangi bir sosyal medya varlığından en iyi şekilde yararlanmak için hedef kitlen için ilgi çekici, yüksek kaliteli içerik oluşturman gerekir. Müşterilerin , platformlarında yeni, güncel ve ilgi çekici içerikler görmeyi bekler. Talep ettikleri yüksek kaliteli içeriği nasıl üretiyorsun?


5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör