Sosyal Medyanın İşletme Büyümesindeki Önemi

Sosyal medyadan yararlanmak, işinizi büyütürken cephaneliğinizde önemli bir araç olabilir. Sadece çevrimiçi olmanın ve sosyal medyada paylaşımda bulunmanın işinizi kazanmanın garantili olmadığını bilmek önemlidir. İşinizi yürütmenin tüm talepleri söz konusu olduğunda, zamanınızın değerini dikkatlice düşünmeniz gerekir.

Sosyal medyaya ayıracak vaktiniz olduğuna karar verirseniz, bu harika bir haber. Ambassador'a göre, "Bir markayla iyi bir sosyal medya hizmeti deneyimi yaşayan tüketicilerin %71'i, muhtemelen onu başkalarına tavsiye ediyor."

Sosyal medya ve küçük işletmenizin büyümesi hakkında bilinmesi gereken başlıca sorunlar şunlardır:


1. KÜÇÜK İŞLETME SOSYAL MEDYA TRENDLERİ


Sosyal medya sürekli bir değişim içinde ve trendler göz açıp kapayıncaya kadar gelip gidiyor. Günümüz dünyasındaki küçük işletme sahipleri, özellikle müşteri veya müşteri tabanınızın herhangi bir kısmı daha genç bir demografinin parçasıysa, bu trendlerden haberdar olmak için akıllıca davranmaktadır.

Sizi hızlandırmak için tam zamanlı bir sosyal medya danışmanına ihtiyacınız yok, ancak bazı önemli noktalara odaklanmaya çalışmalısınız. Trendler ne olursa olsun, seçtiğiniz platformlardaki yüksek kaliteli içerik sizi sosyal medya oyununun zirvesinde tutacaktır.

Aynı derecede önemli olan, tutarlı bir sosyal medya gönderisidir. Ayrıca, sosyal medya SOSYAL değilse hiçbir şey değildir - bu nedenle kitlenizle iletişim kurmayı ve etkileşimlerine yanıt vermeyi bir nokta haline getirin. Bu noktalar, trendleri aşmanıza ve sürekli bir sosyal varlığı korumanıza yardımcı olabilir.

Samuel Adams'taki bir sosyal medya uzmanına göre , çevrimiçi iş başarısı, ilişkiler geliştirmek ve kurmakla ilgilidir. Bu ilişkileri geliştirmek, hedef kitleniz büyüdükçe işinizi organik olarak büyütmenize olanak tanır. Bunun bir gecede bir çaba olmadığını unutmayın, güven yaratmak ve iletişim kanallarını açmak için çaba, zaman ve enerji harcamanız gerekecek.

Bununla birlikte, sosyal medyada ve hedef kitlenizle iletişim kurmada daha yetkin hale geldikçe, gerçek bir bağlantı ve doğal bir uyum geliştirmeye başlayacaksınız. Zamanla, şirketiniz kendi sadık markasını ve özel hedef kitlesini geliştirebilir.


2. İŞLETME SOSYAL MEDYA SAYFALARI VE REKLAMCILIK


Şu anda sosyal medyayı kendi kişisel kullanımınız için kullanıyor olsanız bile, iş profesyonelleri, tüm işletme sahiplerinin açıkça tanımlanmış sosyal medya hesaplarına ve yalnızca iş için sayfalara sahip olması gerektiğini tavsiye eder. İşletmenizin sosyal medyası kullanıcıları, gönderileri ve geri bildirimleri izlemenize ve ölçmenize yardımcı olabilir.

İş sosyal medyasının bir başka avantajı da reklam verme yeteneğidir. İş sosyal medyanızın ücretli gönderilere, tanıtılan gönderilere ve diğer reklam biçimlerine erişimi vardır. Bu, işini geliştirmek isteyen bir start-up için paha biçilmez bir kaynaktır.

Facebook'ta bir işletme sayfasını yönetmeye çalışan herkes, Facebook'un içeriğinizi çoğu kullanıcıdan, hatta sayfanızı beğenen ve takip eden kişilerden bile gizlediğini bilir! Facebook reklamları satın almak, içeriğinizin yaygın olarak görülmesini sağlamanın yoludur.


3. SOSYAL MEDYADA NELER PAYLAŞILIR?


Herhangi bir sosyal medya varlığından en iyi şekilde yararlanmak için hedef kitleniz için ilgi çekici, yüksek kaliteli içerik oluşturmanız gerekir. Müşterileriniz ve müşterileriniz, platformlarınızda yeni, güncel ve ilgi çekici içerikler görmeyi bekliyor. Talep ettikleri yüksek kaliteli içeriği nasıl üretiyorsunuz?
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör