Sosyal Medyada Neler Paylaşılır?

Sosyal medya, herhangi bir pazarlama planı için çok önemlidir - ancak neye zaman ayırmalısınız? Sosyal medyada ne paylaşacağınıza karar vermenize yardımcı olacağız.

Herhangi bir küçük işletmenin sosyal medya stratejisinin ana zorluklarından biri, hedef kitleniz için yüksek kaliteli, ilgi çekici içerik oluşturmaktır. Sosyal medya takipçileriniz, sosyal medyanızı ziyaret ettiklerinde yeni, ilgi çekici gönderiler görmek isterler, yoksa kaydırmaya devam ederler. İşte mükemmel içerik oluşturmak ve sosyal medyada ne paylaşacağınızı bilmek için 5 profesyonel ipucu.


1. Bir Resim (veya Video) Bin Kelimeye Değer


Uzmanlar, sosyal medya paylaşımlarınızı harekete geçirmek için fotoğraf, video ve grafik kullanmanızı tavsiye ediyor.

Sosyal medyayı nasıl kullandığınızı düşünün – çoğumuz her gönderiye birkaç saniyeden fazla zaman harcamıyoruz. Bu nedenle, görsel içeriğiniz gerçekten kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde ortaya çıkmalı ve kolayca sindirilebilir olmalıdır. İnsanların 6 saniyelik bir gif izleme olasılığı 30 dakikalık bir videodan çok daha fazladır.

Ürünlerinizin, hizmetlerinizin ve çalışanlarınızın fotoğraflarını kullanabilirsiniz. Ayrıca markanıza uyan diğer içerikleri de yayınlayabilirsiniz. Örneğin, eğer “y” kuşağına hitap ediyorsanız, her zaman komik bir kedi videosu yayınlayabilirsiniz! Ayrıca Pablo for Buffer , özel metinlerle kendi markalı resimlerinizi oluşturmanıza olanak tanır. Ardından , özel resimlerinizi birden çok sosyal medya kanalında planlamak ve paylaşmak için Buffer Uygulamasını kullanabilirsiniz . Bu, her gün yapmak için zaman ayırmak yerine bir sürü sosyal gönderiyi aynı anda halledebileceğiniz anlamına gelir.


2. Özel Bir Şey Sunun


Sosyal medya platformları, takipçilerinizle özel teklifler, yarışmalar veya eşantiyonlar paylaşmanın mükemmel bir yoludur. Hedef kitlenize özel bir bonus indirimi veya promosyonu sağlamak, onlara işletmenizin sadakatlerine değer verdiğini gösterir ve onları sosyal medya kanallarınızla etkileşimde kalmaya teşvik eder.

Web sitenizde ve fiziksel konumunuzda (gerçek mekandaysanız), müşterilerinizi bu özel fırsatlara erişebilmeleri için sosyal medya kanallarınızı takip etmeye teşvik edin.


3. Konuşmaları Başlatın


Sosyal kanallarınızın sağlam bir reklam duvarı gibi hissetmesini istemezsiniz - sosyal medyanın tüm amacı insanlarla etkileşim kurmaktır. Bu, diğer kişilerin veya işletmelerin gönderilerine yorum yapmak, diğer kişilerin içeriğini paylaşmak ve sohbeti sürdürmek anlamına gelir. Müşterilerinizi önemsediğinizi gösterir ve ayrıca reklamlarınıza daha insani bir his verir.

Facebook sayfanızda restoranınızdaki son yemek deneyimleri hakkında yorum isteyen bir soru yayınlayın. Veya Instagram'da yeni takı koleksiyonunuzun bir fotoğrafını yayınlayın ve takipçilerinizden en sevdikleri kolye için oy vermelerini isteyin. Sosyal medya takipçilerinizle iletişim hatlarını açmak için yapabileceğiniz her şey marka sadakatini artıracaktır.


4. Onları Güldür


Sosyal medya izleyicilerinizle mizahi bir şey paylaşmak, onların sizi hatırlamalarına yardımcı olabilir. Kahkaha yaratmak, işletmenizin ürünleri veya hizmetleriyle olumlu zihinsel ilişkileri de artırır.

Sosyal medya kanallarınız için kendi stand-up materyalinizi yazmanız gerektiğinden endişelenmeyin. Çevrimiçi olarak komik bir şey bulursanız, paylaşın veya yeniden gönderin. Bir uyarı: Sadece iyi tadın yanında hata yaptığınızdan emin olun. Renkli olmayan mizah sizi rahatsız edebilir ve takipçilerinizi kaybetmenize neden olabilir.


5. Sezona Uygun İçerik / Güncel Trendler


Kitlenizin sosyal medya gönderilerinizden görmek istediği şeylerden biri, yeni güncellenen içeriktir. Güncel, sezonluk gönderiler paylaşarak hedef kitlenize zamanında ulaşmaya odaklanın.

Bu sadece büyük tatiller veya güncel olaylar için geçerli değildir. Superbowl Sunday – özel pizza teslimatı ile birlikte paylaşabileceğiniz bir futbol grafiğiniz var mı? Veya Dünya Günü'nde, kamp malzemeleri mağazanızı tanıtmak için dünyanın en güzel yerleri hakkında bir video paylaşın.

Aynı konsept güncel olaylar ve sıcak trendler için de geçerlidir. Çevrenizdeki dünyada neler olup bittiğini sosyal medya izleyicilerinizle paylaşın. Şu anda çevrimiçi olarak trend olan konular, sosyal medya takipçilerinizin büyük bir bölümünde yankı uyandıracak ve muhtemelen daha fazla insan bunu görecektir. İşinizle örtüşen bir haber var mı? Eğer öyleyse, trende atlayın ve mevcut gelişme hakkında yayın yapın. Trendleri veya diğer haber kaynaklarını paylaşıyorsanız, telif hakkı sorunlarından kaçınmak için her zaman orijinal kaynağa atıfta bulunduğunuzdan emin olun.


Kendinizi Onların Yerine Koyun


Sosyal medya biraz bunaltıcı görünebilir, ancak bunu kolaylaştırabilecek basit bir numara var - çevrimiçi olduğunuzda ne görmek istediğinizi düşünün! Takip ettiğiniz markaları ve kişilikleri düşünün. Ne tür içerikler gözünüze çarpıyor? Bu marka hakkındaki algınızı nasıl etkiler? Kendinizi kullanıcılarınızın zihniyetine sokmak ve işe yarayacağını bildiğiniz içeriği üretmek için kendi deneyiminizi kullanın.
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör