Sadakat Programı

Sadakat Programı Nedir?


Perakendeciler ve diğer işletmeler tarafından desteklenen sadakat programları, müşterileri çekmenin ve elde tutmanın bir yolu olarak ödüller, indirimler ve diğer özel teşvikler sunar. İnsanlara mağaza/ marka sadakati (dolayısıyla adı) için bir ödül sunarak, tekrar eden işleri teşvik etmek için tasarlanmıştır . Tipik olarak, bir müşteri tüccarı ne kadar sık ​​kullanırsa ve ne kadar çok harcarsa, ödülleri de o kadar büyük olur.


ÖNEMLİ

  • Sadakat programları, perakendeciler ve diğer şirketler tarafından müşterileri çekmenin ve elde tutmanın bir yolu olarak sunulmaktadır.

  • Sadakat programları ödüller, indirimler veya diğer özel teşvikler sunar ve müşterinin tekrar eden işi için bir ödül olarak tasarlanmıştır.

  • Sadakat programları, yalnızca müşteri sadakatini geliştirerek değil, müşterilerin nasıl harcama yaptığı ve hangi ürün veya teklif türlerinin onlar için en çekici olduğu konusunda önemli bilgiler sağlayarak şirketlere fayda sağlar.

  • Starbucks gibi şirketler sadakat programlarından büyük ölçüde yararlanırken, Costco ve Amazon gibi bazı perakendeciler bunun yerine yıllık üyeliklere güvenir.
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör