Sadakat Programı

Güncelleme tarihi: 21 Oca

Sadakat Programı Nedir?


Perakendeciler ve diğer işletmeler tarafından desteklenen sadakat programları, müşterileri çekmenin ve elde tutmanın bir yolu olarak ödüller, indirimler ve diğer özel teşvikler sunar. İnsanlara mağaza / marka sadakati için bir ödül sunarak, tekrar eden işleri teşvik etmek için tasarlanmıştır. Tipik olarak, bir müşteri markayı ne kadar sık ​​kullanırsa ve ne kadar çok satın alırsa, ödülleri de o kadar büyük olur.


ÖNEMLİ

  • Sadakat programları, perakendeciler ve diğer şirketler tarafından müşterileri çekmenin ve elde tutmanın bir yolu olarak sunulmaktadır.


  • Sadakat programları ödüller, indirimler veya diğer özel teşvikler sunar ve müşterinin tekrar eden işi için bir ödül olarak tasarlanmıştır.


  • Sadakat programları, yalnızca müşteri sadakatini geliştirerek değil, müşterilerin nasıl harcama yaptığı ve hangi ürün veya teklif türlerinin onlar için en çekici olduğu konusunda önemli bilgiler sağlayarak şirketlere fayda sağlar.


  • Starbucks gibi şirketler sadakat programlarından büyük ölçüde yararlanırken, Costco ve Amazon gibi bazı perakendeciler bunun yerine yıllık üyeliklere güvenir.


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör