İnstagram Organik Takipçi için 7 Adım

Güncelleme tarihi: 22 Oca

İnstagram organik takipçi için 7 adım kılavuzunu takip edersen bir kuruş harcamana gerek kalmaz, ancak sabır ve tutarlılığa ihtiyacın var çünkü zaman alıyor. Ancak Instagram'da yavaş ve istikrarlı olmak yarışı kazandırır. Markanla bağlantı kurma ve dönüşüm gerçekleştirme olasılığı daha yüksek, özgün ve ilgili bir hedef kitle oluşturmana olanak tanır. Instagram takipçi sayını organik olarak artırmaya hazırsan, hemen konuya girelim.


1. İlgi Çekici İçerik Oluştur


Instagram kullanıcıları, iyi olduğunu düşündükleri fotoğraf ve videoları paylaşmayı ve yorum yapmayı çok seviyorlar. Bir araştırma, Instagram görsellerinin Facebook görsellerinden ortalama olarak yüzde 23 daha fazla etkileşim aldığını buldu.

Instagram'da hedef kitlenin dikkatini çekmek için ilk kural ilgi çekici içerik oluşturmaktır. İçeriğin ne kadar ilgi çekici olursa, insanların onu paylaşma olasılığı o kadar yüksek olur. İlgi çekici içerik oluşturmaya ve Instagram'da etkileşim oranını artırmaya yönelik bazı ipuçları:


· Daha fazla video içeriği yükle çünkü video gönderilerinin, resim içeren gönderilerden yüzde 38 daha fazla etkileşim aldığı kanıtlanmıştır . Profesyonel bir video ajansı kiralamak istemiyorsan, video pazarlama araçlarını ve platformlarını kullanarak kendi videonu oluşturabilirsin.


· Kitlenin ilişki kurabileceği içerik oluştur. En iyi içerik hedef kitlene bağlı olacaktır, bu nedenle her şeyden önce kim olduklarını net bir şekilde anlaman gerekir.


· Twitter, Facebook ve YouTube gibi diğer kanallardan viral konular hakkında yayın yap.


· Etkileşim ve sonraki takipçiler oluşturmak için doğru hashtag'leri kullan. Bu hashtag formülünü dene.


2. Gönderilerini Planla


Yeni ve ilgi çekici içerikler topladıktan sonraki adım, ne kadar ileriyi planlamak istediğine bağlı olarak gönderilerini bir haftadan bir aya kadar planlamaktır. Anahtar, doğru zamanda yayınlamaktır.

Örneğin, seyahat ve turizm için en iyi zaman Cuma günü saat 9 ile 13 arası iken medya ve eğlence için en iyi zaman Salı ve Perşembe günleri 12 ile 15 arasıdır. Sektörün için en iyi zamanları bulmak için ınstagram Insights’ı kullan.


3. Nişindeki İlgili Hesapların Bir Listesini Topla


Niş alanındaki Instagram'daki tüm rakiplerin ve büyük hesapların bir listesini derle. Örneğin, yiyecek ve içecek endüstrisindeysen, seninle aynı kitleye hitap eden tüm büyük yiyecek blogcularının ve restoranların bir listesini derleyebilirsin.

Neleri yayınlaman gerektiğini daha iyi anlamak için bu hesapları tanıyarak başlamalısın. Markaları karşılaştırırken kendinize şunu sor:


· Kitleleri hangi konularla ilgileniyor?

· En çok hangi gönderiler beğeni alıyor?

· Ne sıklıkla yayınlıyorlar?


4. Rakiplerinizin Takipçilerini Takip Edin


Hesap listeni oluşturduktan sonraki adım, takipçilerini tek tek takip etmektir. Bu insanlar senin hedef pazarın çünkü rakiplerini zaten takip ediyorlar, bu da sektörünle ve muhtemelen paylaştığın şeylerle ilgilendikleri anlamına geliyor.

Mevcut Instagram algoritmasında her gün sadece 50 ila 100 kişiyi takip edebiliyorsun. Günde 100'den fazla kişiyi takip edersen, hesabının Instagram tarafından askıya alınma ihtimali vardır. Yine, yavaş ve istikrarlı bir şekilde yol alın.


5. Rakiplerin Takipçi Gönderilerini Beğen ve Yorum Yap


Kendini yüksek hacimli takipçilerle bağlantı kurmaya adamalısın ve otantik bir şekilde etkileşim kurmalısın, gönderiler gözüne çarptığında yorum bırak. Bu, yazdıklarına dikkat ettiğini gösterir ve ayrıca seni fark etmelerini sağlar. İdeal olarak, bu takipçilerin çoğu, paylaştığın şeyleri beğenir ve seni takip eder; bu, Instagram takipçilerini organik olarak artırmanın basit bir yoludur.


6. Bir Katılım Grubuna Katıl


Instagram Etkileşim Grubu, daha fazla etkileşim ve takipçi kazanmak için birbirine yardımcı olan Instagram kullanıcılarından oluşan bir topluluktur.


Grubun bir üyesi Instagram'a yeni bir gönderi yüklerse, tüm grup gönderiyi beğenerek, paylaşarak ve yorum bırakarak yardımcı olacaktır. Çoğu grubun, herkesin her gönderiden en iyi şekilde yararlandığından emin olmak için uyman gereken kuralları da vardır.


Grup ne kadar büyükse, takipçilerini o kadar hızlı büyütürsün. Daha da iyisi, yeni gönderi yüklendikten hemen sonra beğenip yorum yapabilen bir grup. Bu, Instagram Keşfet Sayfasında öne çıkmayı kolaylaştırır ve Instagram takipçilerini organik olarak artırmayı kolaylaştırır.


7. Tekrar Et ve Tutarlı Ol


Para harcamak istemiyorsan ve yine de bağlı bir takipçi kitlesi oluşturmak istiyorsan, bu yöntemler işe yarar ve kullanımı ücretsizdir. bunu yaparak iki ayda ilk 10000 instagram takipçi kazanmak çok mümkün.


Daha İyi Hashtag'ler Bul


Gönderilerin için herhangi bir hashtag seçmemelisin. İdeal müşterileri hedeflemene ve organik bir topluluk oluşturmana olanak tanıyanları bulmak için bu kılavuzları kullanabilirsin.


· 20 Girişimci Hashtag'i

· 20 Seyahat Hashtag'i

· 15 Ruh Sağlığı Hashtag'i

· 20 Motive Edici Hashtag


Instagram'da Organik Olarak Takipçilerini Arttır


Organik olarak takipçiler kazanarak, markanla bağlantı kuracak ve ideal olarak bir müşteriye dönüşecek yüksek kaliteli bir kitleyi küratörlüğünü yaparken pazarlama bütçenden tasarruf edebilirsin. Zaman ayırmaya hazır olmalısın ve en kısa sürede Instagram takipçilerini organik olarak artırmanın aslında mümkün olduğunu göreceksin.

Etkili İnstagram gönderi fikirleri hakkında desteğe ihtiyaç duyuyorsan; En Etkili Sosyal Medya Gönderi Fikirleri listesimizi gözden geçirmelisin.
7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör