İş Başarısı İçin Yalnızca Facebook'a Özel Beş Strateji

Güncelleme tarihi: 22 Oca

Facebook'ta bir şey yapmadan sosyal medyaya katılan bir işletme bulmak zor. Aslında, bugünlerde sosyal medya dünyasında müşterilerden en çok duyulan istek olan “Bir şirket blogu istiyorum”un yerini “Bir Facebook hayran sayfası istiyorum”, aldı. 350 milyon hesap ve büyüyen ile, hiç de şaşırtıcı değil.


Facebook, birçok nedenden dolayı işletmelere önermek için en önemli yerlerden biri. Birincisi, Facebook'un şirketlerin markalarına uygulayabilecekleri çeşitli sosyal medya araçlarının neredeyse tamamını sunması.


Facebook, kendi web sitende zaman veya para harcamak zorunda kalmadan katılmana olanak tanır.


Facebook konusunda işletmene destek olmak için, işte başarılı olmak için Facebook'a özel beş strateji.


1. Etkinlik Gönderileriyle Çevrimdışı Etkileşimi Sağla


Facebook etkinlik ilanları sadece tuhaf küçük takvim öğeleri değildir. Bunları doğru kullanırsan, işinin ne yaptığı konusunda gerçek bir viral dalga çekebilirsin.

İşin püf noktası, etkinliklerini karşı konulmaz kılmak, başlığı, açıklamayı ve daveti karşı konulmaz kılmak ve ardından çevrimdışı deneyim sunmaktır.


2. Fotoğraf Etiketleme ile İnsanlara Sanal Hatıralar Ver


Olaylardan bahsetmişken, onlara sahip olduğunda hayran sayfanda yayınlamak için fotoğraf çekmelisin. Ardından, katılımcıları fotoğraflarda kendilerini etiketlemeye davet ederek etkinlik sonrası bir sohbet oluşturabilirsin. Katılımcılarını kendilerini ve arkadaşlarını etiketlemeye teşvik etmek, bir etkinlikten sonra onlara ulaşmak için onlara eğlenceli bir neden verir.


Bu, etkinliğinin uzun bir kuyruk etkisi gibi hizmet etmesini sağlar ve hayranlarını, resimlerini görmek ve markanla daha fazla etkileşim kurmak için hayran sayfana veya etkinlik gönderilerine çeker. Ve nezaket olarak, insanların fotoğraflarının Facebook sayfanda veya web sitende görünebileceğini bildiren etkinliğe bir tabela koyabilirsin.


3. Facebook Tartışma Forumları ile Müşteri Hizmetlerini Bir Derece Yükselt


Bu ipucu, kendi web sitelerinde bir tür destek forumu olmayan şirketler için harikalar yaratıyor. Müşterileri Facebook forumlarınıza (marka sayfası sekmelerinde “Tartışmalar” olarak adlandırılır) oradan destek alabileceklerini bildirerek yönlendirebilirsin.

Müşteri desteği için bir forum konusu aç ve personelinden birinin her saat ya da daha fazla (veya hacme bağlı olarak daha fazla) yeni sorunlar için forumu kontrol etmesini sağla. Karmaşık sorun izleme yazılımlarına çok fazla para harcamak zorunda kalmadan, kafası karışmış veya hayal kırıklığına uğramış müşterilere anında çözümlerle doğrudan bağlantı sağlayabilirsin.


4. Süper Hedefleme ile Sayfanızı Tanıt


Belirli verilere erişimim olmasa da, konuştuğum hemen hemen her şirket Facebook'a reklam yerleştirdi ve sonuçtan heyecan duydu. Tıklama oranları, normal görüntülü reklamlardan daha yüksek oldu ve sayfa trafiği üzerinde hemen etkileri oldu.

Facebook reklamlarıyla ilgili en güzel şey, onları kurduğunda, tam olarak ulaşmaya çalıştığın hedef kitleyi hedefleyebilmendir. Yaş, konum, ilgi alanı… hedeflemeni hedef tüketicinin belirli profiline göre filtrele ve gerisini Facebook'a bırak. Reklamlar yalnızca Facebook sayfalarında sunulduğundan, Facebook reklamı sunduğu kişilerin yaşını, yerini ve ilgi alanlarını bilir. Muhtemelen dünyadaki en etkili reklam hedefleme sistemidir. Bundan yararlanmalısın.


5. Hayran Fotoğraflarını ve Videolarını Ücretsiz Olarak Topla


Hayranlarının seyahat ederken çeşitli önemli noktalarda ürününle fotoğraf çekmesini mi istiyorsun? Müşterilerini biraz eğlenceli yaratıcılıkla meşgul etmek için harika bir video yarışması veya etkinlik fikri atabilirsin.


Facebook'ta müşterilerinle etkileşim kurmak ve hatta onları web sitene veya diğer harekete geçirici mesajlara yönlendirmek için kullanabileceğiniz birçok başka strateji var Bunlar en azından yeni başlayanlar için Facebook'a özel bazı fikirler verecektir.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör