Sosyal Medya Türleri

Sosyal medya, çeşitli teknoloji tabanlı faaliyetler biçimini alabilir. Bu etkinlikler arasında fotoğraf paylaşımı, blog oluşturma, sosyal oyun, sosyal ağlar, video paylaşımı, iş ağları, sanal dünyalar, incelemeler ve çok daha fazlası yer alır. Hükumetler ve politikacılar bile seçmenler ve seçmenlerle etkileşim kurmak için sosyal medyayı kullanıyor.

Bireyler için sosyal medya, arkadaşlar ve geniş aile ile iletişimde kalmak için kullanılır. Bazı insanlar, kariyer fırsatları ağı oluşturmak, dünya çapında benzer ilgi alanlarına sahip insanları bulmak ve düşüncelerini, duygularını, iç görülerini ve duygularını paylaşmak için çeşitli sosyal medya uygulamalarını kullanmaktadır. Bu faaliyetlerde bulunanlar sanal bir sosyal ağın parçası olarak kabul edilirler.

İşletmeler için de sosyal medya vazgeçilmez bir araçtır. Şirketler, müşteri bulmak ve onlarla etkileşim kurmak, reklam ve promosyon yoluyla satışları artırmak, tüketici eğilimlerini ölçmek ve müşteri hizmetleri veya desteği sunmak için sosyal medya platformlarını kullanır.

Dünya çapında İnternet kullanıcılarının ortalama günlük sosyal medya kullanımı 145 dakikadır.

Sosyal medyanın işletmelere yardım etmedeki rolü önemlidir. Müşterilerle iletişimi kolaylaştırır, e-ticaret sitelerinde sosyal etkileşimlerin kaynaşmasını sağlar. Bilgi toplama yeteneği, pazarlama çabalarına ve pazar araştırmasına odaklanmaya yardımcı olur. Özel satışların ve kuponların hedeflenen zamanda, olası müşterilere dağıtılmasını sağladığı için ürün ve hizmetlerin tanıtımına yardımcı olur. Ayrıca, sosyal medya, sosyal medyaya bağlı sadakat programları aracılığıyla işletmelere, müşteri ilişkileri kurma konusunda yardımcı olabilir.1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör