Fotoğraf Eğitimi Çocuklara Ne Kazandırır?

Yeni Bakış Açıları

Olaylara daha yakından bakmayı ve olaylara yepyeni bakış açıları geliştirmelerini teşvik eder.

Karar Verme Becerileri

Fotoğraf çekmeden önce aşağıdaki gibi sorular soruyoruz ... Burada ana konu nedir? Hangi bölüme odaklanmalıyım? Hangi açıyı istiyorum? Bu fotoğrafın başkalarına bu konuyu nasıl gördüğümü anlatmasını istiyorum?

Sanat ve Bilim Takdiri

Fotoğrafçılık hem sanat hem bilimdir. Bir sanat olarak fotoğraf, yaratıcıdır ve kendini ifade etmenin muhteşem bir aracıdır. Bir fotoğraf bir kişinin yeni fikirleri değerlendirmesini sağlar hatta kişinin fikrini değiştirebilir. Fotoğrafçılık iletişim kurar. Ama aynı zamanda bilim (ışık, matematik, vb.) Ve bilgisayar becerileri dersleri veren harika bir teknik araçtır.

Özgüven

Yeni bir beceri kazanmanın getirdiği öz güvenin ve yaratıcı ifadenin yanı sıra, iyi fotoğraf çekmeyi öğrenmek utangaç çocuklar için harikalar yaratabilir çünkü bu tür beceriler onların geri planda saklanmaktansa sosyal aktivitelere katılmalarını kolaylaştırır. Örneğin; Öğretmeni, genç fotoğrafçıyı sınıf içi etkinliklerini fotoğraflaması için görevlendirebilir. Yaşı biraz daha büyük olan bir çocuk okul gazetesi için fotoğraf çekebilir. Fotoğraf makinesinin arkasına saklanmak diğerlerini tanımayı çok daha kolay hale getirir. Kendine odaklanmaktansa diğerlerine fotoğraf makinesi aracılığıyla odaklanmak, çocuğun özgüvenini geliştirir.

Çocuğunuzun yetenekleri geliştikçe, çevrenizdeki insanlar ondan, kendilerinin, evcil hayvanlarının, hobilerinin, spor etkinliklerinin, vb fotoğraflarını çekmesini isteyecek. Bu yeni arkadaşlar edinmek ve aynı zamanda ilginç ve eğlenceli fotoğraflar çekmek için harika bir yoldur!

Gurur ve Memnuniyet

Bir çocuğun, resimlerinin başkalarını nasıl etkilediğini görmenin memnuniyetini ve gururunu hayal edin! Örneğin, manzara ve tatil fotoğrafları izleyiciyi başka bir zamana ve yere taşıyabilir, güzel veya aptalca bir resim bir ruh halini yükseltebilir ve güzel bir portre özgüveni artırabilir.

Tüketici Eğitimi / Eleştirel Bir Göz

Sadece pasif izleyiciden ziyade fotoğrafçı olmak, çocukların her gün maruz kaldıkları reklam görüntülerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Fotoğrafların duyguları nasıl uyandırabileceğini ve ikna edebildiğini görmelerine yardımcı olur, yani temel bir satış mesajına maruz kalmak yerine, gerçek fotoğrafı görerek daha eleştirel bir göz geliştirebilirler.

Eğlence

Ama en önemlisi, fotoğrafçılık, özellikle dijital fotoğrafçılık, eğlencelidir. Çocuğunuz henüz ilk fotoğrafını fotoğraf makinesi kullanarak çekmemiş olsa da, bunu eğlenceli ve büyüleyici bir hobi haline getirebilme becerileri vardır. Fotoğrafçılığa bağımlı bir çocuk, nadiren "Yapacak bir şey yok" diyen bir çocuktur. Dijital kamera, şarj edilmiş piller ve bizden alacakları fotoğrafçılık temel eğitimi ile her zaman yapacak bir şey vardır.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör