Evde Otoportre Fotoğrafı Çekmek için ........ Fikir

Bir fotoğraf makineniz var ama etrafınızda size yardım edecek kimse yoksa otoportre fotoğraflarınızı yaratıcı bir şekilde nasıl çekebilirsiniz?


Aşağıda ipuçlarını ve çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaştım.


1) İlk fikir cep telefonunuz ile bir konsept düşünmek.


Cep telefonunuza sizin kişiliğinizi yansıtan bir fotoğraf indirip, cep telefonunuzu, seçtiğiniz fotoğraf görünecek şekilde yüzünüzün belli bir bölümünde tutmak.

Öncelikle fotoğraf makinenizi sabit bir yere koyun. Tercihen bir üç ayak - tripod üzerine.

Evinizde ışık alan bir alan belirleyin

Fotoğrafınızın çerçevesini belirleyin. Yani fotoğrafınızın arka planında ne görünsün istiyorsunuz? Düz renk bir duvar? Evdeki saksıları yerleştirerek oluşturduğunuz yeşil bir arka plan? Arka plan, çekmeyi hayal ettiğiniz fotoğrafla uyumlu olmalı dikkat edin.

Ne giyeceğinize karar verin.

Fotoğraf makinenizin otomatik zamanlayıcısını ayarlayın. 10 saniyeden az olmamasına dikkat edin çünkü bu süre sizin kamera önüne geçip poz verme süreniz olacak.

Sırtınızı dik tutun. Omuzlarınızı düşürün. Çenenizi biraz ileri itin ve başınızı hafif öne yatırın.Bu fotoğrafta, ben sadece kaplanın ağzını kullandım. Başka bir hayvanın gözleri kullanılabilir. Gözlerinizin üstünde tutarsınız cep telefonunuzu. Ya da hayvan dışında seçeceğiniz bir başka görüntü yüzün yarısında tutulabilir. Örneğin çocukluk fotoğrafınızın yarısı ve sizin şimdiki yüzünüzün yarısı gibi.

Tek seferde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Tekrar tekrar deneyin.


2) İkinci fikir buz kullanmak.


Bir cam tepsi içine koyduğunuz buzlar ile yaratıcı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Üç ayağın fotoğraf makinenizi tutan bölümünü yere bakacak şekilde ayarlayın.

Buzlar ve buzları koyduğunuz cam kap yüzünden arka plan görünmeyecektir o yüzden arka plan için endişe etmenize gerek yok.

Fotoğraf makinenizin otomatik zamanlayıcısını ayarlayın.

Yere yatın. Çenenizi ileri itmeyi unutmayın yoksa gıdıklı göründüğünüz bir fotoğrafınız olur. Sanırım bunu hiçbirimiz istemeyiz.

İçi buz dolu cam tepsiyi ya benim yaptığım gibi ellerinizle tutun ya da cam tepsinin iki kenarını tutacak kitap, sandalye gibi yardımcı araçlar kullanın. Ve tepsiyi tutmak yerine sadece cam tepsinin altına başınızı yerleştirin.3) Üçüncü fikir ayna kullanmak.


Ayna yansımalarını kullanmayı bilmeyen yoktur sanırım. Sizi bilmem ama ben her tür yansıma fotoğrafını çok seviyorum. Makyaj masasındaki aynayı kullanarak çektiğim bu fotoğrafımı da çok sevdim.
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Fotoğraf Eğitimi Çocuklara Ne Kazandırır?

Yeni Bakış Açıları Olaylara daha yakından bakmayı ve olaylara yepyeni bakış açıları geliştirmelerini teşvik eder. ​ Karar Verme Becerileri Fotoğraf çekmeden önce aşağıdaki gibi sorular soruyoruz ... B