9 Instagram Başarı İpucu ve Başarı için Püf Noktaları

Bir Instagram başarı öyküsüne sahip olmak, sıkı çalışma ve yaratıcılık gerektirir. Takipçilerini nasıl istikrarlı bir şekilde büyüteceğini bu yazımızda göstereceğiz.


Instagram'da nasıl başarılı olunacağını bilmek ister misin? Aylık 800 milyonun üzerinde aktif hesap varken, Instagram başarı hikayesi yazmak hala mümkün. Çok çalışman ve çaba göstermen gerekecek, ancak sonuç buna değer.


Bunu yapmak, hesabının öne çıkmasına ve hedeflenen sayıda takip kazanmana yardımcı olacaktır.


Bu yazıdaki ipuçları hem kişisel hem de ticari hesaplara uygulanabilir.


Instagram’da başarılı olmaya hazır mısın?

Instagram Başarısı Nasıl Elde Edilir?

 1. Mükemmel biyografiyi oluştur

 2. İlginç içerik üret

 3. Düzenli olarak yayın yap

 4. En iyi hashtag'leri tanımla

 5. Instagram Hikayelerini Kullan

 6. Instagram Öne Çıkanlar'dan yararlan

 7. Arkadaşları ve etkileyicileri çapraz tanıt

 8. Instagram'da Canlı Yayına Geç

 9. Takipçileriniz ve hedef kitlenizle etkileşim kur


1. Mükemmel Biyografiyi Yaz

Her şeyden önce, Instagram biyografinin çekici olduğundan emin olman gerekir. Biyografin kitlene kim olduğunu, ne yaptığını söyleyebilmeli ve net bir harekete geçirici mesaj içermelidir.


Bu, Instagram başarısı için zorunludur. Hedef kitlen, biyografin onlara birkaç kelimeyle sayfanın onlar için önemli olduğunu söyleyebiliyorsa seni takip edecektir.


2. İlginç İçerik Üret


Artık hesabın için kaliteli bir Instagram biyografin var, içerik planını düşünmenin zamanı geldi.


Gerçekten berbat ve çekici olmayan, çok fazla kelime içeren ve hedef kitlenin ilgisini çekmeyen düşük kaliteli sıkıcı içerikler oluşturuyorsan, Instagram'da başarılı olmayı bekleme.


Bu platform tamamen içerikle ilgilidir ve herhangi bir içerikle değil. Bu, yüksek kaliteli ilginç içerik paylaşmakla ilgilidir.


Başarılı olmak için içerik stratejini planlaman ve görseller veya videolar olsun, göz alıcı medya oluşturman gerekir. Instagram'da süper ilgi çekici içerikler oluşturmak o kadar da zor değil…


3. Düzenli olarak yayın yap


Düzenli olarak paylaşım yapmak, Instagram'da başarılı olmanın bileşenlerinden biridir. Bu çok aktif olmanı gerektirir. İdeal olarak, günde en az bir kez gönderi paylaşmalısın.

Bundan daha fazlasını yayınlayabilirsen, özellikle hesabınızı büyütmek için günde 2-3 kez sana en fazla erişimi ve katılımı sağlayacaktır.


Ayrıca Instagram'da paylaşım yapmak için en iyi zamanı belirlemeni de tavsiye ederiz.

Bu aynı zamanda Instagram Hikayeleri için de geçerlidir. Bu özelliği çoğunlukla her gün veya ilginç içerik gösterme şansın olduğunda kullanmalısın.


4. En İyi Hashtag'leri Tanımla


Instagram'da içerik paylaşırken, Instagram hashtag'lerini kullanman çok önemlidir. Bunun nedeni, erişim, katılım ve potansiyel büyüme şansını en üst düzeye çıkarmaktır.

Platformda paylaştığın tüm içerikler için 30 hashtag'in tamamını kullandığından emin ol - bu sana maksimum görünürlük sağlar.


5. Instagram Hikayelerini Kullan


Instagram Hikayeleri çeşitli şekillerde kullanılabilir. Düzenli olarak kullanılması gereken harika bir özelliktir.


Instagram Hikayeleri, Instagram'dan web sitene daha fazla trafik çekmenin ve daha fazla iş yaratmanın harika bir yoludur.


Takipçilerinle ilgili belirli bilgileri, örneğin ne tür içerikleri tercih ettiklerini öğrenmek için Instagram hikayelerinde anketler de oluşturabilirsin.


6. Instagram Öne Çıkanlardan Yararlan


Profilinde öne çıkan hikayeleri görüntüleme özelliğini içeren Instagram'ın son güncellemesinden yararlanmak, web sitesi trafiğini artırmak için mükemmel bir stratejidir.


Kitleni diğer sosyal ağlarda seni takip etmeye teşvik etmek için birkaç önemli nokta oluşturmayı düşünebilirsin.


Ürünü veya hizmeti doğrudan satmak için bir link vermek de dahil olmak üzere birkaç önemli yol izleyebilirsin. Web - Trafiği, ve takipçi büyümesini artırmanın ilginç benzersiz yollarını bulmak için yaratıcı yönünü kullan - bunların tümü Instagram sayfanın başarılı olmasına yardımcı olacaktır.


7. Arkadaşlar ve Fenomenler’le Çapraz Tanıtım


Çapraz tanıtım, doğru yapılırsa Instagram başarısına katkıda bulunur. Instagram'ını büyütmene yardımcı olmak için diğer sosyal hesaplarını kullan.


Instagram gönderilerini Facebook veya Twitter'da paylaş, hatta Instagram yüklemelerini web sitende sergilemeyi düşün.


Hesabının ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak, büyük hesaplarla ve Instagram fenomenleriyle bağlantı kurmayı düşünmelisin, onlara işbirliği yapmak isteyip istemediklerini sor.


Bu strateji Instagram Stories üzerinden de yapılabilir ve oldukça etkilidir.


8. Instagram'da Canlı Yayına Geç


Instagram Live, sayfana özellikle değer sağlar ve sosyal kanallarında paylaşırsan, çok sayıda etkileşim ve yeni takipçi getirebilir.


Hikayende ve gönderilerinde hashtag'leri kullanarak önceden tanıtırsan, büyük olasılıkla neler sunduğunu görmek isteyen birkaç yeni ilgili takipçi toplarsın.


Instagram Live'ın çok sayıda izleyici topladıysa, özel içerik için biyografindeki bağlantıya tıklamalarını söylemek gibi birkaç harekete geçirici mesaj bırakmayı düşünmelisin. Instagram Livestreams web trafiği artırmak için de harikadır.


Instagram Live'ın hedef kitlen için ilginç olmalı mesela, kamera arkasında neler olduğunu paylaşarak başlanabilir.


Ayrıca haftalık veya aylık soru-cevap akışları da yapabilirsin; bunlar, kitlenin seni daha fazla tanıması ve kitlenin senin hakkınızda neleri bilmekten hoşlandığını öğrenmen için harikadır ve sana içerik için daha fazla fikir verir.


9. Takipçilerin ve Hedef Kitlenle Etkileşime Geç


Sonuç olarak, Instagram'da başarılı olmak, takipçilerinle nasıl etkileşim kurduğuna da bağlıdır.


Profil resminin arkasında gerçek bir insan olduğunu gösterirsen ve hedef kitlenin yorumlarına ve doğrudan mesajlarına düzenli olarak yanıt verirsen, içeriğinle etkileşime girme ve seni arkadaşlarına, ailelerine ve takipçilerine önerme olasılıkları daha yüksek olacaktır.


Bu, takipçilerinin içeriğiyle etkileşim kurmak için de geçerlidir. Birkaç beğeni, yorum bırakmak ve hedef kitleni takip etmek, katılımı ve güveni teşvik eden pozitif ve sağlıklı ilişkiler kurmana yardımcı olacaktır. Bu, hedeflenen kitlelerle etkileşim kurarken çok etkili olabilir. Hesabın ne kadar "insan gibi" olursa, o kadar fazla etkileşim alabilirsin.


Özet: Instagram Başarı İpuçları ve Püf Noktaları

 • Mükemmel biyografiyi oluştur.

 • İlginç içerikler üret.

 • Düzenli olarak yayın yap.

 • En iyi hashtag'leri belirle ve bunları etkili bir şekilde kullan.

 • Mümkün olduğunca Instagram Hikayelerini kullan.

 • Instagram Öne Çıkanlar'dan yararlan.

 • Arkadaşları ve etkileyicileri çapraz tanıt, hesap ne kadar büyükse, geri dönüş o kadar çabuk olacaktır.

 • İlginç konular/hikayeler ile Instagram'da Canlı Yayına geç ve harekete geçirici mesajlar ekle.

 • Sağlıklı bir ilişki kurmak için takipçilerinle ve hedef kitlenle düzenli olarak etkileşim kur.
3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör