Ürünler Çevrim içi Nasıl Satılır?

Güncelleme tarihi: 21 Oca

Küçük işletmen için hangi çevrim içi satış sisteminin doğru olduğunu öğrenmek için okumaya devam et.


Muhtemelen internette bir şeyler satmak kolaydır - hobi ürünleri satışlarından, profesyonellere kadar herkes bunu yapabilir. Çevrim içi ürün satmanın iki ana yolu vardır: ürünleri Amazon gibi büyük bir çevrim içi alışveriş noktasında satışa çıkarmak veya bu makalede ele alacağımız kendi bağımsız mağazanı oluşturmak.


Bir e-ticaret mağazası oluşturmayla ilgili adımları keşfedin ve işletmen için en iyi seçeneğin ne olduğunu belirle!.

Çevrim içi Mağaza Nasıl Oluşturulur?


Tamamen kişiselleştirilmiş bir mağazayla ilgileniyorsan ve müşterilerine aktif olarak pazarlama yapmak istiyorsan, kendi çevrim içi mağazanı kurmak en iyi seçeneğin olabilir. Çevrim içi mağaza içeren bir web sitesi kurmak için atman gereken adımlar şunlardır.


1. BİR ALAN ADI Al

Hızlı bir çevrim içi arama, seni URL'ni alabilmek için GoDaddy ve Wix gibi her türlü seçeneği ortaya çıkaran sonuçlara ulaştıracaktır. Web siten için akılda kalıcı, hecelemesi kolay ve çok fazla rekabetin olmadığı bir URL seçmen en iyisidir. Ayrıca bir ev sahibine (host) de ihtiyacın olacak, ancak oradaki kararın biraz ikinci adımda ne karar verdiğine bağlı olabilir.


2. KENDİN TASARLA VEYA BİR ŞABLON KULLAN

Siteni sıfırdan kurması için birini işe almak ister misin? Wix , Squarespace , WordPress veya Shopify gibi sitelerin şablonlarına güvenmeyi mi tercih edersin? Şablonlar az çaba gerektirir ve kolayca düzenlenebilir, ancak her zaman çok fazla esneklik sunmazlar. Tüm bu site oluşturma seçeneklerinin aylık veya yıllık bir ücreti vardır ve genellikle barındırma işini de onların üstlenmesi finansal açıdan avantajlı olabilir. Sıfırdan tasarlamak çok fazla esneklik sağlar, ancak aynı zamanda çok zaman alabilir ve büyük bir masrafa neden olabilir. İlk siteni oluşturmak için bizim tavsiyemiz hazır şablon kullanmandır.


3. BİR ALIŞVERİŞ SEPETİ UYGULAMASI KUR

Müşterilerinin bir ödeme yöntemine ihtiyacı olacak. Bir web sitesi oluştur (hazır şablon) sistemi kullanıyorsan, Shopify'da olduğu gibi bazen paketinin bir parçası olarak alışveriş sepeti seçeneklerini kullanılabilirsin. Sıfırdan tasarladığın bir web siten varsa, online ödeme alan sitelerden destek almak en kolay seçenek olacaktır.


4. BİR PAZARLAMA PLANI OLUŞTUR VE UYGULA

Web mağazana mükemmel bir görünürlük sağladığı halde, internetin genişliği kendi kişisel mağazanın bulunmasını zorlaştırabilir. Mağazana dikkat çekmek için sosyal medya, blog, videolar vb. gibi çeşitli pazarlama yöntemlerine sahip olman gerekir.

Neden Online Mağaza Kurmalısın?


Kendi mağazanda, güvenilirliğini artırabilecek ve müşterilerinle bir ilişki kurmana yardımcı olabilecek, sattığın ürünlerin hemen yanına blog gönderileri veya makaleler gibi yararlı ve değerli içerikleri kolayca koyabilirsin.


Müşteriler senden ileti almayı tercih ettiğinde e-posta adresleri gibi müşteri bilgilerini toplamak da kolaydır; bu, daha fazla satış yapabilmek için haber bültenleri gönderebileceğin ve özel fırsatlar sunabileceğin anlamına gelir.


ÇEVRİM İÇİ MAĞAZA OLUŞTURMANIN EKSİLERİ


Web sitendeki bir şey bozulursa, düzeltmen veya yapabilecek birini tutman gerekir. Ve müşterilerin gözünü ürünlerine çekmek o kadar kolay değildir. Ürününü desteklemek için pazarlama yapmaktan ve içerik oluşturmaktan hoşlanmıyorsan, bir sosyal medya danışmanı ile çalışmak iyi bir fikir olabilir. Bir pazarlama planı oluşturmak ve yürütmek esas hedef olacaktır. Ayrıca mağazanın arama motorlarında görünmesini sağlamak için çok fazla araştırma ve çaba göstermek gerekecektir.


ÇEVRİM İÇİ MAĞAZAN İÇİN HEDEFLER


Senin için en iyi seçenek nedir? Bu karar, gerçekten mağaza için hedeflerine dayanıyor. Çok sayıda tekrar işi olan müşterilerle uzun vadeli bir ilişkiye sahip olmak ister misin? Mağazanı oluşturmak için ne kadar para harcamak isteyeceksin ve genişletmek için ne kadar çaba sarf edeceksin?


Sonunda, kendi çevrim içi mağazanı oluşturmaya karar verirsen, bir web sitesi şablonu kullanarak kolayca bir tane oluşturabilir ve ürünlerini satmak için benzersiz bir şekilde tasarlanmış görünmesini sağlayabilirsin.
Pazar Araştırması Nasıl Yapılır?

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör