Ürünler Çevrim içi Nasıl Satılır?

Küçük işletmeniz için hangi çevrim içi satış sisteminin doğru olduğunu öğrenin.


Muhtemelen internette bir şeyler satmak kolaydır - hobi ürünleri satışlarından, profesyonellere kadar herkes bunu yapabilir. Çevrim içi ürün satmanın iki ana yolu vardır: ürünleri Amazon gibi büyük bir çevrim içi alışveriş noktasında satışa çıkarmak veya bu makalede ele alacağımız kendi bağımsız mağazanızı oluşturmak.


Bir e-ticaret mağazası oluşturmayla ilgili adımları keşfedin ve sizin için en iyi seçeneğin ne olduğunu belirleyin.

Çevrim içi Mağaza Nasıl Oluşturulur?


Tamamen kişiselleştirilmiş bir mağazayla ilgileniyorsanız ve müşterilerinize aktif olarak pazarlama yapmak istiyorsanız, kendi çevrim içi mağazanızı kurmak en iyi seçeneğiniz olabilir. Çevrim içi mağaza içeren bir web sitesi kurmak için atmanız gereken adımlar şunlardır.

  1. BİR ALAN ADI KAYDEDİN

Hızlı bir çevrim içi arama, sizi URL'nizi kaydettirmek için GoDaddy ve Wix gibi her türlü seçeneği ortaya çıkaran sonuçlara ulaştıracaktır. Web siteniz için akılda kalıcı, hecelemesi kolay ve çok fazla rekabetin olmadığı bir URL seçin. Ayrıca bir ev sahibine (host) de ihtiyacınız olacak, ancak oradaki kararınız biraz ikinci adımda ne karar verdiğinize bağlı olabilir.


2. KENDİNİZ TASARLAYIN VEYA BİR ŞABLON KULLANIN

Sitenizi sıfırdan kodlaması için birini işe almak ister misiniz? Wix , Squarespace , WordPress veya Shopify gibi sitelerin şablonlarına güvenmeyi mi tercih edersiniz ? Şablonlar az çaba gerektirir ve kolayca yerleştirilebilir, ancak her zaman çok fazla esneklik sunmazlar. Tüm bu site oluşturma seçeneklerinin aylık veya yıllık bir ücreti vardır ve genellikle barındırma işini de onların üstlenmesi finansal açıdan avantajlı olabilir. Sıfırdan tasarlamak çok fazla esneklik sağlar, ancak aynı zamanda çok zaman alabilir ve büyük bir masrafa neden olabilir. İlk siteyi oluşturmak için birini işe almaktan ve ardından her güncelleme yapmak istediğinizde onların yardımına ihtiyaç duymaktan kaçının.


3. BİR ALIŞVERİŞ SEPETİ UYGULAMASI KURUN

Müşterilerin bir ödeme yöntemine ihtiyacı olacak. Bir web sitesi oluştur sistemi kullanıyorsanız, Shopify'da olduğu gibi bazen paketinizin bir parçası olarak alışveriş sepeti seçenekleri kullanılabilir. Aksi takdirde, online ödeme alan sitelerden destek almak en kolay seçenektir.


4. BİR PAZARLAMA PLANI OLUŞTURUN VE UYGULAYIN

Web mağazanıza mükemmel bir görünürlük sağladığı halde, internetin genişliği kendi kişisel mağazanızın bulunmasını zorlaştırabilir. Mağazanıza dikkat çekmek için sosyal medya, blog, videolar vb. gibi çeşitli pazarlama yöntemine sahip olmak gerekir.

Neden Online Mağaza Kurmalısınız?


Kendi mağazanızda, güvenilirliğinizi artırabilecek ve müşterilerinizle bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilecek, satılık öğelerinizin hemen yanına blog gönderileri veya makaleler gibi yararlı ve değerli içerikleri kolayca koyabilirsiniz.

Müşteriler sizden iletişim almayı tercih ettiğinde e-posta adresleri gibi müşteri bilgilerini yakalamak da kolaydır; bu, daha fazla iş yapmak için haber bültenleri gönderebileceğiniz ve özel fırsatlar sunabileceğiniz anlamına gelir.


ÇEVRİM İÇİ MAĞAZA OLUŞTURMANIN EKSİLERİ


Web sitenizdeki bir şey bozulursa, düzeltmeniz veya yapabilecek birini tutmanız gerekir. Ve müşterilerin gözünü ürünlerinize çekmek o kadar kolay değildir. Ürününüzü desteklemek için pazarlama yapmaktan ve içerik oluşturmaktan hoşlanmıyorsanız, bu sizin için iyi bir seçenek olmayabilir. Bir pazarlama planı oluşturmak ve yürütmek esas olacaktır . Ayrıca ya bir SEO gurusu kiralamanız ya da mağazanızın arama motorlarında görünmesini sağlamak için çok fazla araştırma ve çaba göstermeniz gerekecektir.


ÇEVRİM İÇİ MAĞAZANIZ İÇİN HEDEFLER


Sizin için en iyi seçenek nedir? Bu karar, gerçekten mağaza için hedeflerinize dayanıyor. Çok sayıda tekrar işi olan müşterilerle uzun vadeli bir ilişkiye sahip olmak ister misiniz? Mağazanızı oluşturmak için ne kadar para harcamak isteyeceksiniz ve genişletmek için ne kadar çaba sarf edeceksiniz?

Sonunda, kendi çevrim içi mağazanızı oluşturmaya karar verirseniz, bir web sitesi şablonu kullanarak kolayca bir tane oluşturabilir ve ürünlerinizi satmak için benzersiz bir şekilde tasarlanmış görünmesini sağlayabilirsiniz.
1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör