Özgün markalı içerik için 4 ipucu

Güncelleme tarihi: 22 Oca

Reklam, sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça iyi karşılanmaktadır. En sevdikleri içeriğin keyfini çıkarma yolculuklarında, reklamları kolayca kaydırabilir, atlayabilir veya engelleyebilirler. Ancak birinin ilerlemesini ve etkileşime geçmesini engelleyen nedir? Sosyal medya kullanıcıları, ilginç ve karmaşayı kesen içerik istiyorlar. Markalı içerik, markaların mesajlarını iletmesinin popüler bir yoludur. Ürün yerleştirmeye odaklanmak yerine, sponsorlu blog gönderileri veya kısa videolar ve etkileyici pazarlama gibi diğer içerik türlerini düşünün. Markaları daha etkileşimli hale getirmenin bir yolu olarak, bu tür içerikler artık yaygın.


Markalar, akılda kalıcı markalı içeriği nasıl oluşturabilir?


Değer sağlamak


Markalı içeriğin gücü, tüketici deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre olurken aynı zamanda markaların izleyicinin gerçekten umursadığı içeriği yaratması için başka bir araç görevi görmesidir. En yeni cin tonik markasını kullanarak bir kokteyl tarifi veya kendi ev tadilatını nasıl yapacağına dair bir eğitim içeriği oluşturabilirsin. Çoğu zaman, bir ünlü veya sporcu bize tarifi nasıl yapacağımızı veya eğitimde en sevdikleri ürünü nasıl kullanacağını samimiyetle gösterir. "Nasıl Yapılır" türü içerik söz konusu olduğunda, hedef kitlelerin ortalama %83'ünün markaların içerikle iyi bir şekilde eşleştiği ve bu da marka/reklamveren ile tüketici arasında doğal olarak güven yarattığı yapılan araştırmalarla anlaşıldı.


Mükemmel uyum


Kişisel dokunuş ve organik yaklaşım, markalı içeriği öne çıkaran şeydir. Markalar, tüketicilerle en iyi şekilde bloglar, sosyal platformlar ve buldukları etkileyiciler aracılığıyla bağlantı kurarak bağlantı kurabilir. Bu uyum, günümüzde her zamankinden daha önemli. Yakın tarihli KOBİ içerik araştırması, izleyicilerin %72'sinin etkileyicinin marka için uygun olduğunu düşündüğünü gösteriyor. Katılımcıların yalnızca üçte biri içeriğin gerçek olduğunu düşündü. Markalı içerik, doğru tanıtımcıları markanla eşleştirmekle bitmez, aynı zamanda orijinal olarak da görülmelidir.


Tutarlılık, tutarlılık ve tutarlılık


Ölümcül marka sadıkları yetiştirmenin yolu, marka amacını belirlemek ve bu vaadi tutarlı bir şekilde göstermektir. Sosyal medyada markalı içerikler çok popülerdir. Bu platformlar, markalara müşterilerle sonsuz temas noktaları sunar, bu nedenle son derece rekabetçi içerik pazarında akılda kalmak için tutarlılık çok önemlidir. Ortalama olarak, izleyicilerin %71'i içerikte bahsedilen markayı sorulmadan hatırlayabildi. Kitleler önce içeriği hatırlamıyorsa, onların marka savunucuları haline gelmelerini nasıl bekleyebiliriz?


Etkinizi değerlendirin


Tüm pazarlamalarda olduğu gibi, marka bilinci oluşturma içeriğinin etkinliğini ölçmek, gerçekten performans gösterip göstermediğini ssana söyleyecektir. Mesajının güvenilirlik, yenilik veya heyecan duygularına ilham verdiğini düşünebilirsin - ancak mesajının ulaştığını nasıl anlarsın? Mesajının etkili olup olmadığını yalnızca aşinalık, tercih edilebilirlik ve farkındalık gibi dönüşüm hunisinin en üstteki KPI'ları sana söyleyebilir.


Markalı içerik pazarlama stratejilerine entegre edildiğinde, markalar ve tüketiciler daha özgün ve kalıcı etkileşimlere sahip olabilir.


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör