Çevrimiçi İşletmeler: Müşterileri Nasıl Çekersiniz?

Bu 5 ipucu, e-ticaret işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olabilir .

Bir zamanlar bize yakın olan veya arkadaşlarımızın ve ailelerimizin önerdiği mağazalardan nereden alışveriş yapacağımızı seçerdik. Ama artık durum böyle değil. Bugün, e-ticaret patlama yaşıyor ve bir düğmeye tıklayarak dünyanın her yerinden alışveriş yapabiliyoruz. Ancak parmaklarının ucunda sayısız seçenek varken, müşterileri çevrimiçi mağazanıza çeken nedir? Bu 5 ipucu, e-ticaret işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olabilir ve müşterileri "satın al"ı tıklamaları için çekebilir.


1. İlk İzlenim


İşletmenizin web sitesi, sizi internette bulan müşterilere ilk tanıtımınızdır. Çevrimiçi mağazanızın tasarımı, düzeni ve görsel çekiciliği, satış yapabilmeniz için kritik öneme sahiptir. Potansiyel müşteriler sitenize gelir ve etkilenmezlerse, satın almadan sitenizden çıkarlar.


Kendin Yap yaklaşımını benimsemek istiyorsanız, profesyonel web siteleri için hazır şablonlar sağlayan Wix gibi hizmetler var. Özel bir tasarım oluşturmak için bir web tasarımcısı da tutabilirsiniz; Olağandışı işlevlere veya çok özel bir tasarıma ihtiyacınız varsa bu iyi bir fikir olabilir.


2. Sosyal Medya Kanallarınızı Optimize Edin


Sosyal medya, web sitenize ücretsiz tanıtım getirmenin en iyi yollarından biridir. Sosyal medya, daha sonra müşteriler haline gelebilecek kitlenizle etkileşim kurma, paylaşma ve iletişim kurma fırsatı sunar.


Müşterilerinizi sosyal medya kanallarınıza nasıl çekersiniz? Bazı basit, uygulanabilir önlemlerle sosyal medya oyununuzu geliştirebilirsiniz:


  • Sık sık gönderi yayınlayın

  • Facebook ve Pinterest'in müşteri çekmenin en iyi yolları olduğunu bilin

  • Belirli markanız için doğru sosyal medya kanallarını en üst düzeye çıkarın

  • Takipçilerinizle etkileşim kurun

  • İlgiyi en üst düzeye çıkarmak için fotoğraflar, videolar veya bilgi grafikleri gibi görsel öğeleri kullanın

Sadece sosyal medyada ilginç, ilgi çekici ve etkileşimli olarak harika PR ve pazarlama yaratacaksınız - ücretsiz!


3. Güncel Kalın


Alışveriş yapan müşteriler, sıcak trendleri takip etmekten hoşlanırlar. Müşterilerinizin e-ticaret sitenize tekrar gelmesini sağlamak için web sitenizi ve sosyal kanallarınızı sık sık güncellemeniz gerekecek. İçeriği yeni tutmayı ve taze ürünlerle düzenli olarak güncellemeyi hedefleyin, böylece müşterilerinizin tekrar gelip alışveriş yapmak için bir nedeni olur. Müşterilerinizi mutlaka sahip olunması gereken trendleri satın almaya ikna etmek için sosyal medyada, teşvikler gönderin veya "yenilikler"in tanıtım çekimlerini yapın.


Başka bir deyişle, harika bir web sitesi veya sosyal kanallar kurup bunları kendi haline bırakmak yeterli değildir – müşterilerinizin geri gelmek için bir nedeni olsun diye her şeyi güncel ve ilginç tutun!


4. Blog Yaz

Blog yazmak, sosyal medya kanallarını takip etmekten veya web sitenizi güncellemekten daha fazla iş gibi görünebilir, ancak müşterilerle bağlantı kurmak için gerçekten yararlı bir araç olabilir.


Harika bir blog, müşterilerinizin e-ticaret sitenizin pazarda bir otorite olduğunu bilmesini sağlar. Bir kamp malzemeleri mağazası işlettiğinizi varsayalım - kamp ipuçları, ekipman incelemeleri ve yerel kamp gezileri hakkında yayın yapın! Ya da belki bir butik işletiyorsunuz - en son trendler ve müşterilerinizin onları nasıl sarsabileceği hakkında yayın yapın.

Sosyal medyanın kuralları blog yazmak için de geçerlidir: Sık sık güncelleyin, yorumlara yanıt verin ve en yüksek geri dönüş için görsel öğeleri paylaşın. Maksimum çapraz tanıtım için blogunuzu web sitenize ve bağlantıyı sosyal medya kanallarınıza gönderin. Ve her zaman müşteri tabanınızı hatırlayın - blogunuzun okuyucuları, ister zorlu kampçılar isterse moda tutkunları olsun, hedef demografinize uygun olsun.


5. Görsel Ol

Bir e-ticaret sitesi yönetmenin zorluklarından biri, ürünlerinizi müşterilerin satın almak isteyeceği şekilde sergilemektir. Bir dükkanda, bir müşteri bir kazak satın almak isterse, o kazağı deneyebilir, kumaşın yumuşaklığını hissedebilir ve vücudundaki döküme bakabilir. Ancak, bir çevrimiçi mağazada, aynı satışı yapmak için yaratıcı yollar kullanarak müşteriyi çekmeniz gerekir.


Video pazarlamaya girin. Video, müşteriye ürününüzün nasıl göründüğünü gösterdiği için e-ticaret siteleri için ilgi çekici bir satış aracıdır. Kazak giyen, kumaşı gösteren ve bunların izleyiciye gösterilmesi için etrafta dolaşan bir model gösteren bir video oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarla dolu bir e-ticaret ortamında öne çıkmanın harika bir yolu!

YouTube veya Vimeo gibi üçüncü taraf video hizmetleri , kendi profesyonel kalitede videolarınızı oluşturmanızı ve paylaşmanızı çok kolaylaştırır.


Satış Zamanı!

Müşterileri e-ticaret sitenize çekmek emek ister. Rakiplerinize ayak uydurmak yeterli değildir - bir adım öne geçmeniz gerekiyor! O halde ticaretin “e” kısmına dalın, müşterilerinizle etkileşime geçin, görsellerinizle göz kamaştırın ve o satışı yapın!

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör